• 42 ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
  • 43 ΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ
  • 44 ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΙΝΟΣ

ΚΡΙΤΙΚΗ ΑΓΩΝΑ

Ένα δύσκολο πρωινό πέρασε η ομάδα του Αίολου στο γήπεδο απέναντι σε μια αξιόμαχη ομάδα , συνάντησε σθεναρή αντίσταση ,αλλά επικράτησε με 0-3 .

Στο Α΄ ημίχρονο η πρώτη φάση του αγώνα έγινε στο 2΄όταν τεχνικό σουτ του Ζαφ. έφυγε μόλις άουτ .Στη συνέχεια αντεπίθεση του Αίολου

στο 4΄προλαβαίνει με τάκλιν ο Ζαφ. τον τερματοφύλακα , αλλά η μπάλα δεν του κάνει το χατίρι και βγαίνει έξω. Το πρώτο σουτ για τον Άλιμο έγινε στο 8’ , αλλά ήταν άστοχο. Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Γιώργος Παπ. κάνει την απόκρουση του αγώνα, σε τεχνικό σουτ των αντιπάλων μέσα από την περιοχή. Στο 11΄δυνατό σουτ του Αντώνη από πλάγια έφυγε πάνω από τα δοκάρια.

Όμορφος συνδυασμός Γιάννη – Αντώνη στην πλάγια γραμμή δεξιά , ψηλοκρεμαστό τεχνικό σουτ του Αντώνη και η μπάλα στα δίχτυα 0-1

στο 16΄. Νέος συνδυασμός Ζαφ.- Πέτρου στο 18΄, ασίστ στον Γιώργο Νας. δυνατό σουτ και η μπάλα λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Σωτήρης Κων. σημάδεψε το δεξί κάθετο δοκάρι με σουτ μέσα από την περιοχή.

Στο Β΄ ημίχρονο η πρώτη επίθεση ήταν για τον Δήμο Αλίμου ,αλλά ο Γιώργος Παπ. με γροθιές αποσόβησε τον κίνδυνο . Στο 28’ επέλαση και σέντρα του Ζαφ. από αριστερά , απευθείας τεχνικό αριστερό πλασέ του Πέτρου από το ύψος της περιοχής και η μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του Αλίμου 0-2 .

Στο 34΄ο Σωτήρης Κων. παλικαρίσια κέρδισε ένα φάουλ στη γραμμή της μεγάλης περιοχής . Ο Αντώνης πήρε φόρα και με έναν κεραυνό κάρφωσε την μπάλα στον ουρανό των διχτύων του Αλίμου κάνοντας το 0-3 . Νέα ενέργεια του Αντώνη από δεξιά διαδοχικές ντρίμπλες χαμηλή σέντρα στον Γιώργο Θεοχ. πλασέ αλλά ο τερματοφύλακας αποκρούει στη γωνία στο 38΄.

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΑΓΩΝΑ

• Πολύ καλή αμυντική λειτουργία του Αίολου δεν επέτρεψε στους αντίπαλους να κάνουν περισσότερες από 3-4 ευκαιρίες .
  • To 0-3 αδικεί την ομάδα του Δήμου Αλίμου η οποία κυκλοφορούσε σωστά την μπάλα , αλλά έπεσε επάνω στο "τείχος" της άμυνας του Αίολου .
  • Δεύτερο παιχνίδι που ο Αίολος δεν δέχεται γκολ.
    • ΑΞΙΟΣΗΜΕΙΩΤΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

• Πολύ όμορφη , αθλητική ατμόσφαιρα σε ένα όμορφο γήπεδο με πολλούς υγιείς φιλάθλους .
  • Εξαιρετικά συμπαθητικός και ευγενικός ο αντίπαλος προπονητής διαδίδοντας το φίλαθλο πνεύμα σε κάθε του ενέργεια.
  • Και φυσικά το σχόλιο που όλοι περιμένατε !ΕΛΑΜΨΕ ΔΙΑ ΤΗΣ ΑΠΟΥΣΙΑΣ ΤΟΥ το στολίδι της κερκίδας ο κουκουλοφόρος ΑΡΗΣ . Η εξέδρα ασυντόνιστη προσπαθούσε να δώσει παλμό στους παίκτες , μάταια όμως .
Άρη ηγέτη μας , σε παρακαλούμε ΜΗΝ ΞΑΝΑΛΕΙΨΕΙΣ !!!!