• 40 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΡΟΥ
  • 42 ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣ

ΚΡΙΤΙΚΗ ΑΓΩΝΑ

Ποδαρικό με το δεξί έκανε στις επίσημες υποχρεώσεις του για το 2010

O Αίολος. Παίζοντας σοβαρά και ομαδικά επικράτησε ενός αδύναμου αντιπάλου με 8-1.

Στο Α΄ ημίχρονο ο Αίολος μπήκε δυνατά στον αγώνα κάνοντας το 0-1 πολύ νωρίς με πλασέ του Πέτρου Σαρ. 2΄. Ακολούθησαν 2 δοκάρια για την ομάδα της Γλυφάδας , στη συνέχεια ο Πέτρος Σαρ. με νέο δυνατό σουτ έκανε το 0-2 , ενώ με τεχνικό σουτ ο Γιώργος Ζαφ. έκανε το 0-3.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Γιώργος Νας. με όμορφη ατομική προσπάθεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για τέταρτη φορά.

Στο Β΄ ημίχρονο οι πολλές αλλαγές του Αίολου δεν ανέκοψαν τον φρενήρη ρυθμό των επιθέσεων.Με την έναρξη ,διαγώνια μπαλιά του Αντώνη Πορ. στον Γιώργο Θεοχ. πλασέ και 0-5 . Νέα ασίστ του Αντώνη στον Γιώργο Θεοχ. , ωραίο σουτ και 0-6. Νέο δοκάρι για τον Αίολο σε σουτ του Σωτήρη Κων. Σύγχυση στην μικρή περιοχή της ΙΝΤΕΡ δυνατό σουτ και 0-7 από τον Αντώνη Πορ. Σε μια αντεπίθεση για τον Αίολο τετατετ του Σωτήρη Κων. πλασέ και 0-8 .

Μεγάλη απόκρουση του Γιώργου Παπ. σε κτύπημα πέναλτυ της ΙΝΤΕΡ.

Το γκολ της τιμής (που πανηγυρίσανε έξαλλα ) στις καθυστερήσεις για την ΙΝΤΕΡ και τελικό σκορ 1-8 .

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΑΓΩΝΑ

• . Πολύ καλή αμυντική λειτουργία του Αίολου δεν επέτρεψε στους αντίπαλους να κάνουν περισσότερες από 2 ευκαιρίες .
  • Μεγάλη διάθεση για ομαδικό παιχνίδι από όλα τα παιδιά του Αίολου με συνέπεια καλή κυκλοφορία της μπάλας και δημιουργία πολλών ευκαιριών.
  • ΑΞΙΟΣΗΜΕΙΩΤΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

• Η απουσία του διαιτητή μπέρδευε τους παίκτες , αλλά και τους φιλάθλους με συνέπεια λεκτικές αντιπαραθέσεις και εκνευρισμό των δύο προπονητών .