• 17 ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ
  • 27 ΡΕΚΟΜΠΑ ΓΕΡΕΜΙ
  • 42 ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΚΡΙΤΙΚΗ ΑΓΩΝΑ

Σε ένα υπέρ του δέοντος δυνατό και σκληρό παιχνίδι ο Αίολος παίζοντας με τρομερή ψυχή και πάθος , επικράτησε πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ με 4-0.

Στο Α΄ ημίχρονο το παιχνίδι ήταν σφικτό και σκληρό ( υπό την αδιανόητη ανοχή του διαιτητή ) με λιγοστές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες και προβληματική κυκλοφορία της μπάλας για τον Αίολο.

Στο Β΄ ημίχρονο τα πάντα άλλαξαν . Με νέες οδηγίες από τον πάγκο ο

Αίολος μπήκε αποφασισμένος να καθαρίσει το παιχνίδι . Προηγήθηκε

γρήγορα με 1-0 (24΄) , άντεξε στην πίεση των επομένων 10 λεπτών του

Θρίαμβου και στη συνέχεια επιβλήθηκε πλήρως πετυχαίνοντας 3 γκολ στα τελευταία 6 λεπτά .

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΑΓΩΝΑ

- Σκληρό παιχνίδι των αντιπάλων που σε ορισμένες φάσεις ήταν αντιαθλητικό χωρίς την παρέμβαση του διαιτητή.

- Πολύ καλή αμυντική λειτουργία του Αίολου που άντεξε στην πίεση των αντιπάλων μετά το 1-0 για την ισοφάριση .

- Καλή φυσική κατάσταση των παικτών του Αίολου στα τελευταία λεπτά , όταν οι αντίπαλοι κατέρρευσαν δεχόμενοι 3 γκολ.