• 20 ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΑΠ.
  • 40 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΡΟΥ.
  • 42 ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣ.

ΚΡΙΤΙΚΗ ΑΓΩΝΑ

Ντέρμπυ κορυφής μόνο στα χαρτιά αποδείχθηκε ο αγώνας μεταξύ Αίολου και Αναβύσσου .

Ο Αίολος μπήκε λίγο μουδιασμένα μέσα στο γήπεδο αλλάγρήγορα πήρε τον έλεγχο του αγώνα σφυροκοπώντας διαρκώςτην αντίπαλη εστία ( στο Α΄ ημίχρονο καταμετρήθηκαν 22 σουτ και ένα δοκάρι ) και τελικά προηγήθηκε δευτερόλεπτα πριν την λήξη με ωραίο σουτ του Ζαφ.

Στο Β΄ ημίχρονο τίποτα δεν άλλαξε . Ο Αίολος συνέχισε τιςεπιθέσεις και τις χαμένες ευκαιρίες , ώσπου ο Ζαφ. με πλασέ έκανε το 2-0 στο 27 ΄. Η Ανάβυσσος απειλούσε μόνο με τα δυνατά βολέ του αντίπαλου τερματοφύλακα.

Μεγάλη απόκρουση του Παπ. στο 30΄ σε χτύπημα πέναλτυ της Αναβύσσου. Μπέρδεμα στη μεγάλη περιοχή του Αίολου και μείωση του σκορ σε 2-1 για την Ανάβυσσο στο 35 ΄.

Τα υπόλοιπα 5 λεπτά μέχρι τη λήξη κύλισαν χωρίς να απειληθεί η άμυνα του Αίολου , αντιθέτως χάθηκαν 3 μεγάλες ευκαιρίες τετ α τετ για την ομάδα της Γλυφάδας .

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΑΓΩΝΑ

- Μεγάλη σταθερότητα για την άμυνα του Αίολου , δεν επέτρεψαν στη Ανάβυσσο να απειλήσει.

- Πολύ καλή απόδοση του αντίπαλου τερματοφύλακα.

- Πολλές χαμένες ευκαιρίες για τον Αίολο .